Kush janë 5 kandidatët që garojnë për kryetar bashkie në Tiranë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjiatruar ditën e sotme listat përfundimtare të kandidatëve, me të cilët partitë politike do të garojnë në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në këtë listë bie në sy se për bashkinë e Tiranë garojnë 5 kandidatë, pasi është regjistruar edhe kreu i Frontit të Majtë, Marko Dajti, i cili mori një firmë mbështetëse nga Flamur Noka i Partisë Demokratike.

Kështu qztetarët e Tiranës, do kenë mundësi të ygjedhin me Erion Veliajt të Partisë socialiste, Belind Këlliçit të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Roland Bekjos të Partisë Demokratike, Arlind Qori nga “Lëvizja Bashkë”, Lajla Përnaska nga PDIU dhe Marko Dajtit “Fronti i Majtë”.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *