Mbi rrënojat e ish kombinatit në Maliq ngrihet një restorant, mundësi punësimi dhe zhvillimi për qytetin

Sipërmarrësi Gjergj Luca ka hapur një tjetër “Rozafa”, këtë radhë në Maliq. Qyteti hapet ditën e sotme.

“Puna është e vërteta jonë! Unë i mbaj premtim e dhëna. Një tjetër qytezë Rozafa kësaj here u ngrit mbi rënojat e ish kombinatit në Maliq.

Rikthyem punën në provincë, rikthyem investimet në këtë copëz juglindje Shqipëri të braktisur. Nga nesër dyert hapen për punë, për takime, për argëtime në Rozafën më të re, ju mirëpresim”, është shprehur Luca.
Mbrëmjen e djeshme “Fish City Maliq” hapi dyert me një darkë në shenjë respekti për ish-punonjësit e kombinatit të sheqerit ndër vite, të cilët sot janë pensionistë.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *