“Mos të martoheshe, pufka pambuku e di gruan?” Babai kritikon djalin në mes të emisionit

Konflikti i radhës në “Shihemi në Gjyq” nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan vjen midis babë e bir, Besnikut dhe Taulantit. Besniku është i pakënaqur nga djali i tij i vogël i cili është ndarë nga partnerja e tij me të cilën ka një vajzë.

Ai shpjegon se është ka një pension prej 10000 Lekësh në muaj, ndërsa djali i kërkon 15000 Lekë. Babai shpërthen ndaj të birit duke e quajtur të papjekur për të marrë përsipër jetën familjare.

Besnik: Unë u martova 24 vjeç dhe jam bërë kaq familjar e s’më ka dalë një diçka nga duart. Ndërsa ti 27 vjeç, ku i ke ti?

Taulant: Pse me vitet maten ato rastet? Fatkeqësitë nuk maten me vite.

Besnik: Ai është kopuk, s’ka ngjarë nga mua ai. S’është gjaku im ai lloj!

Taulant: Si nuk qenkam gjaku jot? I kujt jam unë?

Besnik: Nuk ke ti gjak! Po të kishe gjak do ishe adap!

Taulant: Ç’do bëja? Ekstremist do bëhem unë? Do bëhem vrasës?

Besnik: Të bëhesh politikan!

Taulant: Epo unë s’jam ndonjë psikolog!

Besnik: Pse qysh, s’ke bërë shkollë për psikolog? Mos të martoheshe!

Taulant: Qysh mos të martohesha? Të rrija kështu?

Besnik: Si e di ti? Pse ça e di ti, pufka pambuku ma di gruan? Ka punë gruaja!

Taulant: Ça do bëj, ka punë, ato që kisha detyrat e mia i bëra!

Besniku shton se gjatë kësaj kohe është përpjekur ta ndihmojë të birin çdo herë që ai i ka kërkuar para, por nuk e ka këtë mundësi. Ai pretendon se është mashtruar nga i biri.

Taulant: Ti e di punën time.

Besnik: O zonja Eni, jam kail të jap shpirtin për mbesën time por shiko çfarë maskarallëku është bërë dhe po bëhet. Paratë po më ikin, mirë grua që s’ka xhanëm, o po ku e ka fëmijën? A e di tjetrën zonja Eni që po më nxin jetën ai lloj? Është mashtruesi im!

Taulant: Nuk po ta nxij unë jetën ore!

Besnik: Je mashtrues!

Taulant: Ça mashtrova unë?

Besnik: Ik ore! Nuk ke turp! Më mashtron mua kaq kohë!

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *