“O ba, si nuk më prite?”, Saimir Tahiri humbet babain. Ja mesazhi i tij prekës

Ish-ministri i Brendshëm Saimi Tahiri ka prekur me fjalët për ndarjen nga jeta të babait të tij.

Mesazhi:

O Ba, si nuk më prite?
Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin.
Të ndritë shpirti atje lart!
Mua me bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë.
Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.
Sa here bëhesha gati po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më degjon më:
Të dua shume Ba!
Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim.
Përgjithmonë!

Njoftim nga Familja:
Varrimi bëhet nesër datë 17 Mars, ora 11:00
Adresa: Funeral Home ALBA 2000, Rr. Dibrës 302

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *