Ndërron jetë atleti 25-vjeçar shqiptar në Greqi, humb drejtimin e mjetit dhe përplaset me trafikndarësen

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Greqi, ku ka ndërruar jetë atleti shqiptar, Denis Gjura.

Bëhet me dije se 25-vjeçari shqiptar ishte duke udhëtuar, kur humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me trafikndarësen në Patra. Përplasja ka qenë e fortë dhe atleti shqiptar ka humbur jetën në vendin e ngjarjes.

Mediat greke shkruajnë se Denis Gjura ishte një atlet i Esperos Patras dhe kishte marrë disa çmime, siç ishte fitorja në “Run Greece of Patras”.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *