Ori Nebiaj së shpejti deputete, shpreh gatishmërinë për të marrë mandatin

Ori Nebiaj së shpejti deputete. Prezantuesja e njohur televizive Oriela Nebijaj së shpejti do të jetë deputete e Partisë Demokratike. Këtë të martë, 15 nëntor, ajo ka dorëzuar formularin e vetëdekarimit në KQZ dhe ka shprehur gatishmërinë për të marrë mandatin.

Nebijaj, dikur krah Lulzim Bashës, nuk arriti të futej dot në Kuvend në zgjedhjet e 25 prillit pasi mandati i kaloi Vangjel Dules. Madje, qytetarët nënshkruan dhe një peticion online dhe bën fushatë të madhe, që në vend të tij deputete të shkonte Ori Nebijaj.

Megjithatë, pas pak më shumë se një viti, moderatorja e njohur do të rikthehet në Kuvend, këtë herë në vend të Grida Dumës. Një rokadë mes të dyjave, sepse Grida Duma vendosi të lërë politikën për të shkuar në televizionin Top Channel ku është moderatore dhe Nebijaj.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *