Lajmet e fundit

‘Në Shqipëri xhinset i merrje edhe borxh për të pasur sukses në një takim me vajza’/ Historia 150-vjeçare e veshjes trendi, si pushtuan botën e të rinjve, bashkë me idhujt e rock & roll-it

UVIL ZAJMI Pantallonat blu xhins përfaqësojnë e janë të lidhura me gjenerata të tëra, si ikonë e veshjeve, fillimisht vetëm nga djemtë. Historia e prodhimit të xhinseve është e lidhur me qytetin e Xhenovas, rreth shekullit XV, për shkak të traditës së tekstilit, i rëndësishëm për atë zonë dhe që …

Lexo më shumë

“Në Shqipëri njihet si biznesmen, në Ekuador është trafikant i madh”, gazetarja zbulon emrin e pronarit të 13 kompanive

Gazetarja Dorjana Bezat zbulon ekskluzivisht për “Top Story” emrin e një shqiptari, që është kryefjalë e mediave kolumbiane për trafikimin e lëndëve narkotike. Në bashkëpunim me një kolege nga Kolumbia, Bezat thotë se ka kryer një investigim për shqiptarët që kryejnë trafikim të kokainës në Kolumbi. Bezat raporton se Dritan …

Lexo më shumë