Pamje apokaliptike, momenti kur pallati shembet nga tërmeti në Turqi dhe zë poshtë makinat me njerëz

Tërmeti më i madh në 100 vitet e fundit. Kështu është konsideruar tërmeti i fuqishëm që ka tronditur Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e sotëm. Mbi 500 persona kanë humbur jetën ndërsa mbi 3 mijë të tjerë janë plagosur. Numri pritet të rritet pasi ka shumë njerëz nën rrënoja.
Videot që qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë pamjet apokaliptike:

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *