Pamje nga droni: Vendi ku terroristët e Hamasit vranë 260 persona në festivalin muzikor

Të paktën 260 trupa janë gjetur në vendin e një festivali muzikor izraelit pas sulmit të së shtunës.

Persona të armatosur të Hamasit qëlluan mbi pjesëmarrësit që po largoheshin dhe morën peng të tjerët në festival në një zonë bujqësore rurale pranë kufirit Gaza-Izrael, sipas videove dhe llogarive të mediave sociale nga pjesëmarrësit e festivalit.

Kështu ka bërë të ditur Shërbimi izraelit i Shpëtimit, shkruan CNN.

Të paktën 700 izraelitë dhe 400 palestinezë janë vrarë nga konflikti që nisi dje.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *