Pamje piktoreske nga Dardha, fshati malor mbulohet nga dëbora

Ditët e fundit kanë sjellë edhe reshjet e para të dëborës në zonat malore. Sot, kryeministri Rama publikoi për ndjekësit pamjen piktoreske të Dardhës të mbuluar nga dëbora.

Ashtu si dhe parashikuan sinoptikanët reshjet e borës ishin prezente në zonat malore, ndërsa në zonat e ulta kemi patur prezencës e masave ajrore të ftohta.

Gjatë ditëve në vijim thuhet se do të kemi një rritje të temperaturave dhe një mot të qendrueshëm.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *