“Partizani”, lirohet nga burgu Jamarbër Malltezi

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë ditën e sotme në fuqi masën e sigurisë për ish-kryeministrin Sali Berisha, ndërsa dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezi i është lehtësuar masa e sigurimit, nga “arrest në burg” në “arrest shtëpie”.

Detajet i dha për mediat pas përfundimit të seancës, avokati i Sali Berishës, Genc Gjokuatj i cili u shpreh ndër të tjera, që nuk ka vend për ashpërsimin e masës së sigurisë ndaj kreut të “Rithemelit” i cili duhet të paraqitet përpara policisë gjyqësore dy herë në muaj. 

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *