Pëllumb Pipero pëson goditje në tru, shtrohet me urgjencë në spital

Mjeku Pëllumb Pipero është shtruar me urgjencë në spital. Mësohet se ai ka pësuar goditje në tru.

Raportohet se gjendja e tij nuk është fort e mirë.

Në urgjencën e Tiranës janë parë lëvizje të shumta të kolegëve të tij mjekë për t’i dhënë ndihmën e parë. Doktori po vijon kurimin në spitalin publik QSUT “Nënë Tereza”.

Me daljet e tij të shpeshta publike në studiot televizive, doktor Pëllumb Pipero u kthye në imazhin publik të luftës që qindra mjekë dhe infermierë po bëjnë kundër COVID-19.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *