Plagosi me thikë ish pronarin që e pushoi nga puna (dhe dy familjarë të tij), autori: “Nuk më kishte paguar”

Mbrëmjen e djeshme si pasojë e një sherri në një lokal në Laprakë, mbeten të plagosur me thikë 3 persona, Viktor Rrapollari, 64 vjeç, vajze e këtij të fundit, Roxhersa Rrapollari 40 vjeç dhe dhëndri italian Massimo Sorvillo.

Autori i plagosjes, Elton Mergjyshi, që njihej edhe emra të tjerë si Altin Mergjyshi dhe Altin Desa, është vetëdorëzuar se fundmi në polici.

Në dëshminë e tij autori ka pretenduar se kishte një shumë parash që italiani nuk ia kishte dhënë për punën që kishte kryer.Ai ka pohuar se nuk ka dashur t’i plagosë por gjatë kohës që kishte kaluar para lokalit ishte provokuar prej tyre.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *