Pogradec/ Ushtronte dhunë fizike e psikologjike ndaj vëllait, hetohet 54-vjeçari

Një 54-vjeçar nga fshati Leshnicë, Pogradec po hetohet në gjendje të lirë pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vëllait të tij. Menjëherë është plotësuar kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme.

Gjithashtu po hetohet një gjendje të lirë një 18-vjeçar nga Pogradeci, të cilit gjatë një kontrolli fizik në një lokal, iu gjet dhe sekuestrua një celular, ku dyshohet se po përdorej për vënien e basteve sportive.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, për veprime të mëtejshme.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *