Rrëzohet parashuta në Itali, humb jetën 32-vjeçari shqiptar (EMRI + FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një 32-shqiptar ka humbur jetën. Fatjon Garxenaj, së bashku me 65-vjeçarin italian, Bernardino Panzacchi ishin në një parashutë kur kjo e fundit u rrëzua në një fushë, në kufirin midis provincave Forlì dhe Ravenna.

Viktimat, instruktori italian dhe Fatjon Garxenaj, me origjinë nga Durrësi, ishin në kursin e fluturimit. Një dëshmitar raportoi se papritmas parashuta bëri dy kthesa dhe ra në fushë.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *