U zhduk për disa javë pas tërmetit, aktorja e njohur turke tregon arsyen: “Nuk doja t’ju trembja”

Aktorja turke Cansu Dere ka folur më në fund pasi fansat e saj dyshuan se ajo ishte zhdukur nga tërmeti i tmerrshëm që goditi këtë vend më shumë se një muaj më parë. Ajo shqetësoi jo pak publikun pas tërmeteve shkatërruese që goditën Turqinë dhe Sirinë.

Për të nuk dihej asgjë për javë të tëra, e as nuk kishte dalë në rrjetet sociale, ndaj shumë u frikësuan se më e keqja kishte ndodhur e se aktorja kishte vdekur gjatë tërmetit.

Në internet filloi të qarkullonte një video e Jansu-së duke ndihmuar në paketimin e paketave dhe duke ndihmuar këdo që u plagos ose mbeti i pastrehë gjatë fatkeqësisë. Mirëpo, duke qenë se ajo nuk ka bërë asnjë dalje, nuk ka pasur asnjë konfirmim zyrtar se është vërtet ajo në video, tani më në fund aktorja ka kontaktuar me mediat dhe ka treguar se nuk ishte në publik pasi po qëndronte në shtëpi.

“Nuk ishte qëllimi im të shqetësoja dhe të trembja askënd. Unë nuk jam dikush që përdor shumë rrjetet sociale. Instagrami më shërben si një album ku ndaj momentet e mia të lumtura”, tha Jansu Dere për CNN Turk.

Kujtojmë se publiku vendas aktoren e njeh nga seriali “Sila”, ku ka luajtur rolin kryesor, e më pas e kemi parë në “Sulejmani i Madhërishëm” dhe “Neveri”.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *