Zbardhet vrasja në Tiranë, 56 vjeçarja dogji të dashurin se nuk i kishte kthyer borxhin 10 mln lekë

Zbardhet një vrasje e ndodhur 5 vite më parë në Tiranë. 56-vjeçarja në foto është Marjeta Karaj, e cila pesë vite më parë organizoi vrasjen e një 61-vjeçari të identifikuar si Shaban Kurt-Deda, me të cilin punonte në një shoqatë edhe ishin në lidhje intime.

Gazetarja Dorjana Bezat mëson se një borxh prej 10 mln lekësh i kushtoi jetën këtij të fundit në vitin 2017, të cilat ia kishte marrë Marjetës dhe nuk kishte mundur t’ia kthente.

Me ndihmën e të birit, 34-vjeçarit Besmir Karaj dhe një 39-vjeçari të identifikuar si Gazmir Ngota, në maj të vitit 2017, ata morën me forcë Menduh Kurt–Deda, i cili fshihej prej kohësh zonën e Xhamllikut si pasojë borxhit të pashlyer, dhe kanë shkuar në zonën e Alliasit, ku kanë ushtruar dhunë ndaj tij.

Më pas e kanë çuar në një zonë pyjore, në vendin e quajtur “Kodër Shupal”, ku pasi e kanë dhunuar dhe lidhur 61-vjeçarin, e kanë djegur atë me lëndë djegëse.

Trupi i tij u gjet i dekompozuar pjesërisht, gjë që bëiri të vështirë identifikimin e tij. 61-vjeçari Menduh Shaban Kurt-Deda ishte me origjinë nga Dibra.

56-vjeçarja Marjeta Karaj dhe 39-vjeçari Gazmir Ngota tashmë janë ndaluar nga policia, ndërsa 34-vjeçari Besmir Karaj është shpallur në kërkim pasi ndodhet në Itali prej dy vitesh.

Marjeta Karaj është drejtoreshë e qendrës “Ndihmë dhe kujdes për fëmijët jetimë të ushtarakëve, brenda dhe jashtë vendit.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *