Berisha nga Korça: Nuk ka kryeministër në botë që ha 10 mijë euro darka e fluturon me avionë me dhomë gjumi

Kryedemokrati Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se shpenzon 10 mijë euro në një darkë, kur paguhet shumë më pak se aq. Në fjalën që mbajti në Korçë, Berisha tha se Rama fluturon me charter që ka dhe dhomë gjumi e gjithashtu blen 4 milion euro një vazo me lule për zyrën e tij. Ai shtoi se një kryeministër që i bën këto gjëra, i konsideron inferiorë qytetarët e tij.

Pjesë nga fjala e Berishës:

Unë i them çdo socialisti; o socialist, këta rilindësit e tu që të marrin votën, këta të mjerojnë ty, dhe ai që shëtit nga një vend në tjetër me avion në dispozicion dhe dhomë gjumi, duke shpenzuar 22 mln euro vetëm udhëtime, atij ti nuk i dukesh njeri, i dukesh një qenie inferiore. Fëmijët e tu, nuk ka asnjë konsideratë për ta se, një njeri me zemër, me ndjenja kur shef njerëzit e tij, kur shef popullin e vet që akoma është në vështirë të mëdha, kur shef varfërinë që rritet çdo vit, kur sheh shqiptarë që braktisin vendin çdo muaj Shqipërinë, nuk i lejojnë kurrë vetes të udhëtojë me avion çarter, me avion me dhomë gjumi, nuk i lejon kurrë vetes të blejë vazo për oborrin e zyrave të tij, 4 mln euro. Nuk ka kryeministër në Europë, apo botë të bëjë një gjë të tillë, përveç atij që njerëzit i duken qenie inferiore. Nuk ka kryeministër që merr një rrogë 2500 euro në muaj dhe shkon e darkon me 10 mijë euro në darkë, nuk e bën kurrë, ka një sens, ka një moral. Po pse i bëjnë këta këto, i bëjnë se urrejnë qytetarët mbasi i vjedhin nga mëngjesi deri në darkë.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *