Dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti në Korçë/ Ja sa ishte magnituda

Dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti janë ndjerë mesditën e sotme në juglindje të vendit.

Sipas IGJEUM, epiqendra e tërmetit ka qenë në fshatin Miras, në Korçë, teksa magnituda e lëkundjeve ka qenë fillimisht 3.1 dhe më pas 2.4.

Tërmeti i pare ka qenë me thellësi 3 km, ndërsa i dyti me thellësi 8.6 km. Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *