Korça në “terr”/ Moti i keq lë pa energji elektrike 8 fshatra, ja si paraqitet situata

Moti i keq në vend ka sjellë erëra të forta, përmbytje dhe mungesë energjie elektrike si pasojë e defekteve.

Sa i përket energjisë, më e prekura është Korça, ku kanë mbetur pa energji elektrike 8 fshatra.

“Dispeceria Rajonale Korce na njofton se aktualisht janë 205 abonente rurale pa energji ne fshateat Rehove, Kodras, Peshtan dhe zona Vithkuq, dhe Gjyres, Verlen, Cipan ne Devoll. Grupet po punojne per eliminimin e defekteve ne terren.”- njoftoi OSHEE.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *