“Nuk ishte xhelozia”, merr kthesë ngjarja që tronditi Greqinë, babai i Karolinës: Im bijë u vra pasi zbuloi…

Babai i Caroline Crouch dha një intervistë zbuluese për Babis Anagnostopoulos, i cili vrau vajzën e tij në shtëpinë e tyre në Glyka Nera. Në këtë intervistë, babai i Karolinës ka pohuar se Babis Anagnostopoulos ia ka pranuar të vërtetën në një letër që i ka dërguar, të cilën, siç tha ai, mund ta konfirmojë edhe nëna e tij.

“E di saktësisht pse e vrau. A e dini se ai ishte i përfshirë në një bandë droge? Kishte një restorant ku shkonin Babis dhe Karolina. Pronari i lokalit ishte i përfshirë në drogë dhe i tha Babisit se ai dhe banda me të cilën ishte përfshirë kishin nevojë për një pilot helikopteri për të sjellë dhe transportuar drogën”, tha ai.

Babai i nënës së re të ndjerë tha në një intervistë se Anagnostopoulos ishte i përfshirë në një bandë droge, një fakt që Caroline e dinte dhe për këtë e vrau.

“Ishte një punë për të cilën do të paguhej shumë para. Mora një letër nga Babi që shpjegonte se çfarë ndodhi. Babis ishte shumë memec. Kur e bëri këtë, në vend që ta mbante gojën mbyllur, i tha Caroline . Caroline ishte një person shumë e ndershme dhe tha se nuk donte të kishte të bënte me të dhe se nëse ai vazhdonte të merrte drogë, ajo do të largohej për në Filipine,” tha ai.

Caroline u vra më 11 maj të vitit 2021 nga bashkëshorti i saj Babis Anagnostopoulos në dhomën e gjumit, ndërkohë e bija e tyre 11 muajshe ishte gjithashtu në dhomë. Babis Anagnostopulos u arrestua më shumë se një muaj pasi mbyti të shoqen, pasi u mundua ta fshihte krimin, duke sajuar një grabitje me protagonistë shqiptarë. 38-vjeçari pretendon vrau të shoqen pasi kjo e fundit i kishte kërkuar divorcin.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *