Punonte te bari i trenit në Greqi/ Mes viktimave të tragjedisë edhe 60- vjeçari shqiptar (EMRI)

Një 60- vjeçar shqiptar i identifikuar meemrin Pavin Bozo ka ndërruar jetë pas aksidentit tragjik në Larisa në Greqi si pasojëe përplasjes së dy trenave, ngjarjee ndodhur një natë më parë. Mësohet se viktima ishte nga Lushnja dhe punonte në bar/bufe brenda në tren. Nga aksidenti tragjik, deri më tani kanë ndërruar jetë 47 persona. Ndërkohë, ka shkuar në 8 numri i shqiptarëve të përfshirë në këtë aksident.

Nurmi i të vdekurve deri tani raportohet të jketë shkuar në 47. Ngjarja e rëndë ndodhi pak para mesnatës së të martës në Greqi. Dy trena u përplasën me njëri-tjetrin duke shkaktuar një zjarr që deri më tani iu ka marrë jetën 44 personave. Një tren me 350 pasagjerë që po udhëtonte nga Athina drejt Selanikut u përplas me një tren mallrash. Shkak për shpërthimin e zjarrit dyshohet se është bërë prerja e një kablli elektrik në njërën prej vagonët të trenit me pasagjerë që në momentin e përplasjes ka rezultuar fatal.

Rreth thealbaniantimes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *